Depilace cukrovou pastou            

    nebo také cukrová depilace si v poslední době získává stále větší popularitu, i přesto, že se v Orientu používá již několik tisíc let. Nahradila z velké části depilaci voskem jako její šetrnější a méně bolestivá alternativa.

                                 

Trocha historie
Depilace cukrovou pastou, je nejstarší a 100 % přírodní forma depilace. První zmínky o této pozoruhodné metodě depilace pocházejí již ze starověkého Egypta, Mezopotámie a z dob starého Řecka. Dodnes je nejrozšířenější metodou depilace např. mezi muslimskými ženami. Historické prameny praví, že starověké Egypťanky přikládaly velkou váhu estetice a kosmetice.

Cukrová pasta je 100% přírodní směs z cukru a citrónové šťávy, není testována na zvířatech, nemá vedlejší účinky a nezpůsobuje alergické reakce.  Odstraňuje pouze chloupky a odumřelé pleťové buňky z povrchu pokožky, čímž ji zanechává hladší, čistší a jemnější.  Živé kožní buňky nestrhává.  Proto je velmi šetrná a tím i méně bolestivá, je vyloučena možnost škodlivých vedlejších účinků a alergických reakcí.  Metoda je vhodná pro ženy, muže i děti.

Vysoké procento cukru v hmotě působí jako přirozená antibakteriální ochrana, protože bakterie se v cukru nemohou rozmnožovat. Ze stejného důvodu se cukr používá například při zavařování. V minulých staletích byl dokonce cukr používán v dobách válek jako ochrana proti infekcím a jako podpora hojení válečných zranění.

Používá k depilacím obličeje a všech částí těla (i podpaží, u kterého se depilace voskem nedoporučuje).

Bolestivost
Velkou výhodou je to, že chloupky odstraňují ve směru jejich přirozeného růstu. Nedochází tak k jejich lámání či poškození. Odpadá tak z velké části bolest, podráždění pokožky a hlavně následné zarůstání poškozených chloupků (dobře známé bolestivé červené pupínky), běžně spojené např. s depilacemi voskem nebo holením žiletkou. Stejně tak, jako všechny další metody odstranění chloupků, může první depilace cukrovou pastou způsobit nepříjemné pocity (lehkou bolest, slabé podráždění či zčervenání pokožky), ale velmi rychle odezní.

Při dlouhodobém používání této metody depilace zjistíte, že dorůstající chloupky jsou mnohem řidší, jemnější a celkově se výrazně sníží jejich množství

 

Co dělat před procedurou?
Nemažte si nohy 24 hodin před depilací žádným krémem. Pokud jste nikdy chloupky neodstraňovali a jsou příliš dlouhé, nevadí. Zkrátíme je strojkem. (Týká se především podpaždí, ale i nohou, rukou, třísel.) Pokud se holíte, nechte chloupky růst minimálně 10 dní – 12 dní, aby byly dlouhé minimálně 5mm (chloupky nerostou nikdy rovnoměrně, při kratší délce, např. 3 mm, budou některé chloupky teprve 1mm a depilace je obtížná).  I když se uvádí, že tato metoda odstraní i velmi krátké chloupky, je to u silnějších chloupků pracné a efekt není takový, jakého bychom chtěly docílit). Platí to v případě, že máte již nějaké depilace za sebou a chloupky jsou jemnější.


Proto prosíme, zvláště před první depilací, délku chloupků nepodceňujte, abychom dosáhly požadovaného efektu. Někdy se stává, že kůže na nohou je příliš suchá a na pohled se „šupí“. Zkuste pár dní před depilací peeling, nebo jemnou masáž přírodní žínkou, lufou. Poté nohy dobře promažte, naposledy 2 dny před depilací. (Suchá kůže se lepí do pasty a ta se potom příliš zahušťuje… Tohle umíme vyřešit, ovšem lepší je tomu předcházet.)

 

Ceny
Ceny jednotlivých úkonů jsou uvedeny v ceníku.