Detoxikační medová masáž

 

Velmi stará detoxikační metoda tradičního lidového léčitelství, která málem upadla v zapomnění, byla známa našim předkům již tisíce let, avšak dodnes se dochovalo pouze několik pozůstatků v písemné formě. Samotná historie této masáže se rozvíjela pravděpodobně různě kraj od kraje a uchovávala se převážně v tradicích jednotlivých léčitelských rodin. Na Západě se o její znovuobjevení zasloužil diplomovaný inženýr a léčitel Oleg Lohnes z Ukrajiny, který tuto metodu vynesl ze starých zaprášených knih a opět ji tak poskytl možnost pomáhat široké veřejnosti. Po krátkém čase od vynesení na světlo však medová masáž dosáhla takového rozmachu, že dnes je jednou z nejžádanějších masáží v salonech po celém světě.

Účinky medu nejsou dodnes kompletně prozkoumány, neboť med obsahuje nespočet specifických látek a enzymů. A právě proto je snad tato metoda tak trochu tajemná. Avšak miliony zkušeností po celém světě a všeobecně známé léčivé účinky medu ukazují, že tato metoda detoxikace organismu je velmi účinná a funkční. Prostřednictvím medu se dostávají do organismu prvky, jenž mu často chybí a které se nedají uměle vyrobit. Tělo může aktivovat ochablé procesy látkové výměny, posilovat životní energii a tak celkově zvyšovat svou obranyschopnost.

Při medové masáži pronikají skrz pokožku veškeré léčivé látky medu hluboko do tkáně, ze které nasávají staré usazeniny a jedy a vytahují je na povrch. Speciální kompresní pohyby a jedinečné vlastnosti medu při masáži zajišťují, že nabalené toxické látky, které se v těle nashromáždily v průběhu života, se dostanou ven z těla. Na pokožce tak vytvoří jakousi hmotu podobnou žvýkačce a poté již stačí setřít naši „špatnou minulost“ vlhkou žínkou. Dle potřeby se masáž provádí opakovaně až třikrát během jednoho ošetření.

Medová masáž působí mimo jiné: při potížích krevního oběhu, alergiích (s výjimkou alergie na včelí produkty), při revmatických onemocněních, žaludečních a střevních poruchách, plísňovém onemocnění střev, pokožky a orgánů, chronické rýmě, únavě, bolestech hlavy a migrénách, nervových poruchách, nespavosti, výtoků a menstruačních potížích, depresích, slabosti stářím, rekonvalescenci, jaterních chorobách, funkčních chorobách slinivky, ledvinových potížích, při potížích s potencí a plodností.

Při této masáži pročistíme organismus nejen do hlubokých vrstev tkáně (i kloubů), kam už samo tělo nedokáže svépomocí zasáhnout, ale probudíme tím zároveň spoustu ucpaných kanálků v naší tělesné schránce. Člověk se po takové masáži právem cítí jako znovuzrozený

Medová masáž se nedoporučuje: při alergii na med, poškozené pokožce (ekzémech nebo vyrážkách), tumorech kvůli nebezpečí tvorby metastáz, krvácení v těle (žaludeční vředy, krvácení žaludku), vysokém očním tlaku, trombóze, infekčních chorobách !!!